Digitalt foredrag: Lek etter seksti
Hva skjer når vi gir oss selv tillatelse til å leke og utforske som voksne?
Gratis - krever påmelding
Foredragsholder Hanne Grasmo
Agenda for foredraget:
- Aldri for gammel til å leke, eller lære!
- Hva er laiv - levende rollespill?
- Hvordan være nybegynner - og senior - på laiv?
- Hva kan erotisk rollespill by på - og hvorfor er det egnet for seniorer.
- Lyst og lek: Nye seksuelle gleder mulig etter 80?
Beskrivelse:
Lek etter seksti – lyst, rollesill og nye muligheter
Er det en alder hvor vi blir for gamle til å leke, utforske eller begjære? I dette foredraget utfordrer Hanne Grasmo forestillingene om alder, seksualitet og lek, og åpner døren til laiv – levende rollespill – som en arena for læring, identitetsutforskning og nytelse. Hun spør hva det vil si å være nybegynner som senior, og hva erotisk rollespill faktisk kan gi – også etter fylte 80. Med innsikt fra både sosiologi, sexologi og rollespillmiljøet, inviterer Grasmo til refleksjon rundt lyst, lek og livsglede i den tredje alder.
Er det på tide å redefinere hva vi kaller voksen modenhet?
Om foredragsholder:
Hanne Grasmo er sosiolog, pedagog og doktorgradsstipendiat med fokus på levende rollespill. Hun har skrevet flere bøker, har bakgrunn fra sexologi og lang erfaring med laiv som metode. Tidligere har hun vært sjefsredaktør i Cupido og leder for LHBT-senteret i Bufdir. I dag leder hun Pedagogisk utvalg i Norsk forening for klinisk sexologi og er medskaper av podcasten PedSexPod.
Litteratur:
Hanne Grasmo (1994): Kjærlighetsboka. En bok for unge om sex. Pax Forlag
Hanne Grasmo (1998): Laiv. Levende Rollespill. Gyldendal Fakta forlag
Groth, Edland, Grasmo (2021): Just a Little lovin’ larp script. Volvemál. Fri PDF tilgjengelig fra her: https://nordiclarp.org/wiki/Just_a_Little_Lovin%27